یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳
موسسه جهاد توسعه

یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳

یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳

شهر مولد کشاورزی

طرح ملی شهر مولد کشاورزی با ظرفیت لجستیک اجرا می‌شود

وزیر جهادکشاورزی بر اجرای طرح ملی شهر مولد کشاورزی با بسیج امکانات داخل وزارتخانه و قرارداد همکاری با بخش‌های دیگر تاکید و اعلام کرد: جلسات هماهنگی این طرح ملی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار و وظایف دستگاه‌های مجری طرح از جمله وزارت صمت، راه و شهرسازی، جهادکشاورزی و ... برای ایجاد ۵ شهر ابلاغ شده است.

به گزارش روابط عمومی موسسه جهاد توسعه، وزیر جهادکشاورزی بر اجرای طرح ملی شهر مولد کشاورزی با بسیج امکانات داخل وزارتخانه و قرارداد همکاری با بخش‌های دیگر تاکید و اعلام کرد: جلسات هماهنگی این طرح ملی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار و وظایف دستگاه‌های مجری طرح از جمله وزارت صمت، راه و شهرسازی، جهادکشاورزی و … برای ایجاد ۵ شهر ابلاغ شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت وزیر جهادکشاورزی در نشست طرح ملی شهر مولد کشاورزی با هدف ایجاد مرکز فرماندهی و کنترل، گفت: شهر‌های مولد کشاورزی در جهت توسعه اقتصادی سواحل بر مبنای دریا پایه، طراحی شده و از صید و صیادی تا آبزی‌پروری و فعالیت‌های پایه شیلاتی را در بر می‌گیرد.
وی افزود: توسعه کشاورزی در زراعت، آبخوان‌داری و دامپروری با توجه به محدودیت منابع پایه به ویژه آب با دشواری مواجه است، در حالی که کشور به لطف وجود دریا و خط ساحلی گسترده در توسعه شیلات و آبزی‌پروری از ظرفیت فراوان برخوردار است، از این رو با اجرای طرح شهر مولد کشاورزی در سواحل، فرصت‌های استثنایی برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و به دنبال آن رونق تولید و ایجاد اشتغال پیش رو خواهد بود.
نیکبخت با بیان اینکه هیچ مانعی برای اجرای پروژه‌ها وجود نخواهد داشت، گفت: باید وزارت جهادکشاورزی در ارایه گزارش کار و روند پیشرفت برنامه‌های اجرای این طرح ملی نسبت به سایر دستگاه‌ها، پیشتاز باشد.
وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) بیان کرد: باید تفاهم‌نامه‌ها به مرحله اجرا برسد و به قرارداد تبدیل شود؛ همچنین در اجرای این طرح از ظرفیت پیمانکاری مؤسسات داخلی وزارتخانه مانند جهاد استقلال و جهاد نصر و شرکت آب و خاک استفاده شود.

اشتراک گذاری:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *