شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳
موسسه جهاد توسعه

شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

ارزش افزوده بالا در شهرهای مولد کشاورزی/ تولید در واحد سطح ۱۰ برابر افزایش می‌یابد

به گزارش روابط عمومی موسسه جهاد توسعه، مدیرعامل موسسه جهاد توسعه طرح احداث شهرهای مولد کشاورزی با هدف اقتصادی کردن کشاورزی و ایجاد زنجیره ارزش افزوده را یکی از بسترهای مدرن جهش تولید با مشارکت مردم دانست و از ۱۰ برابر شدن تولید در واحد سطح با اجرای این طرح خبر داد.

دکتر محمد هادی حاج محمد گقت: برای تحقق جهش تولید با مشارکت مردم،  طرح‌ احداث ۵ شهر مولد کشاورزی و طرح‌های آبخیزداری توسط این  موسسه در دست اجرا است که عمده این طرح‌ها با رویکرد دانش بنیان و فناوری‌های روز منطبق بر اهداف سند ملی  امنیت غذایی است.
وی افزود: از ابتدای دولت سیزدهم طرح ملی شهرهای مولد کشاورزی تدوین و برای اجرا ابلاغ شد که این طرح رویکردی کاملاً نوین به ایجاد شهرهای مولد در حوزه کشاورزی دارد و تمرکز آن بر افزایش اشتغال و تولید است.
حاج‌محمد گفت:این شهرها با ایجاد زنجیره ارزش افزوده، سبب افزایش سطح تولید،افزایش میزان اشتغال و افزایش درآمد فعالان عرصه کشاورزی می‌شود که نقش محوری مدیریت این شهرها نیز بر عهده مردم قرار دارد.
رئیس هیئت مدیره موسسه جهاد توسعه گفت: برآورد اولیه ما ایجاد ۵ شهر مولد کشاورزی در دولت سیزدهم بوده که در استان بوشهر شکل گیری  این شهر با پیشرفت قابل توجهی همراه است.
وی تصریح کرد: این طرح، تولید در واحد سطح را  ۸ تا ۱۰ برابر می سازد که باعث افزایش مزیت اقتصادی تولید و مشارکت گسترده‌ مردم می‌شود. مدیرعامل جهاد توسعه افزود: اجرای دو طرح بزرگ آبخیزداری و احیای قنوات با مشارکت مردم برای بهینه‌سازی منابع پایه و جلوگیری از عوامل آسیب زا مانند سیلاب و خشک‌سالی در حال اجرا است.

اشتراک گذاری:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *